Čistota je naší doménou

Snažíme se využívat všechny možné dostupné technologie pro bezpečí a pohodu našich hostů

Jako jedni z prvních jsme zavedli dezinfekci vzduchu v pokojích ozónovými ionizátory. Čištění ozónem je jedna z nejúčinnějších metod dezinfekce nebo sterilizace vůbec. Samotný ozón je velmi silné oxidační a dezinfekční činidlo, ničí choroboplodné zárodky dalekou účinněji, než přípravky na bázi např. chlóru. Jeho účinek na jednoduché organismy typu virů nebo baktérií je prakticky okamžitý. Tento plyn je nestabilní a znovu se rozpadá na kyslík O2 po několika desítkách minut až jednotek hodin, což v tomto případě není na závadu.

Samotná dezinfekce probíhá tak, že umísťujeme na určitou dobu (časový spínač) do pokoje generátor, který pracuje na principu vysokonapěťového výboje ve vzduchu, který štěpí část molekul kyslíku na atomární kyslík, který se dále slučuje s molekulou kyslíku a tvoří trojmocnou molekulu ozonu O3. Ventilátor přístroje rozptýlí ozon po místnosti. Po ukončení chodu generátoru necháme pokoj několik hodin v klidu, kdy ozon zrekombinuje opět na stabilní obyčejný kyslík O2, Následně se pokoj řádně vyvětrá. Dezinfekce pokoje tímto způsobem je jistota.

Pro možnost dezinfekce různých drobných předmětů nebo roušek naši hosté mohou využít UV sterilizátor, který zničí všechny choroboplodné zárodky na principu ultrafialového záření.

Veškeré prádlo pereme v naší vlastní prádelně vybavené profesionální technikou. Nemůže tedy dojít ke styku našeho prádle s prádlem třeba ze zdravotnických zařízení.